Rozgrywka dla dorosłych

Wsiąść do pociągu Europa - blog
Idealna zabawa dla całej rodziny!

Wsiąść do pociągu Europa (https://www.taniaksiazka.pl/wsiasc-do-pociagu-europa-rebel-p-325312.html) to gra przeznaczona dla całej rodziny, jak i przyjaciół. Każdy, kto interesuje się pociągami będzie zadowolony. Można udać się w podróż do Edynburga, słonecznego Stambułu lub wietrznego Berlina. Gracz przenosi się do największych miast w całej Europie zeszłego stulecia.

Celem gry jest zbieranie wielu kart, które przedstawiają wagony i dzięki nim należy dobudowywać dworce. Karty pomogą przejeżdżać przez tunele oraz  utworzą coraz to dłuższe trasy. Planszówka ta jest prosta, a zasady stają się jasne po pięciu minutach. To gwarancja dobrej zabawy dla całej rodziny, bez znaczenia na wiek!

Co należy zrobić, aby wygrać?

W początkowej fazie gry, uczestnicy dostają wiele kart biletów, które muszą zostać zrealizowane. Można na nich znaleźć nazwy miast. Gracz ma za zadanie połączyć miasta nieprzerwaną trasą. Aby tego dokonać, należy dobierać różnokolorowe karty wagonów, a później je zagrywać w odpowiednich zestawach. Odcinki na trasie zajmowane są przez plastikowe wagoniki.

Aby zostać zwycięzcą, należy zaprezentować taktyczne myślenie. Dzięki niemu, uda się zająć ważne pozycje na planszy – wszystko po to, aby zrealizować swoje założenia.

Poznaj powody, aby zacząć grać!

Wsiąść do pociągu Europa to dobra propozycja dla wszystkich, którzy rozpoczynają swoją przygodę z planszówkami. Reguły nie są skomplikowane – bardzo łatwo i szybko można poznać wszystkie zasady. Wraz z kolejnymi rozgrywkami, gra staje się ciekawsza. Temat gry jest również ciekawy i zachęci wiele osób – zarówno młodszych, jak i starszych. Ciekawą funkcjonalnością jest również budowanie dworców, których nie ma w innych dodatkach. Można też budować tunele oraz promy.

Jakie nagrody uzyskała gra?

”Wsiąść do Pociagu: Europa” to gra planszowa, która należy do niezwykle nagradzanej serii, czyli „Ticket to Ride”.  Została okrzyknięta najlepszą grą w Japonii w 2004 roku. W kolejnym roku została uznana jako najlepsza w Finlandii, Szwecji, Hiszpanii czy Francji. Rok 2006 to sukcesy we Włoszech oraz Norwegii. Gra została zwycięzcą International Gamers Award w 2005 roku oraz Spiel des Jahres w 2004 roku.

To gra dla każdego!


Gra zyskała dużą popularność w wielu krajach na świecie. Gra posiada też wiele dodatków – można się przenieść do Azji, Afryki, Francji, Ameryki czy do Polski! Posiada bardzo ważny walor edukacyjny – dzięki mapie można uczyć się położenia wielu miast na całym świecie! To idealna rozrywka dla małych oraz dużych! Sprawdzi się w gronie rodzinnym oraz na wieczory z przyjaciółmi!